Technics'in yeni pikabına Lamborghini damgası

Technics'in yeni pikabına Lamborghini damgası

 

İtalyanların ünlü Lamborghini tasarımından ilham alan Japon Technics yeni pikabını Münih Fuarı'nda tanıttı

 

 

 

“Zanaatkârlığımız sesin peşinde birleşerek yeni bir iş birliği doğdu. Lamborghini ve Technics markaları farklı pazarlara hitap etmelerine rağmen aynı değerleri paylaşıyor. İki markanın 60 yıllık geçmişi ve miras kültürü, en ileri teknolojilerin ve fikirlerin geliştirilmesi için temel bir unsur oldu.  Bir yanda Lamborghini, spor otomobil motorları, diğer yanda Technics’in sesi ve iki markayı birleştiren en önemli unsur olarak saf ve ilgi çekici duyguları uyandıracak”.

 

 

Technics, Lamborghini Direct Drive Turntable SL-1200M7B isimli yeni ürününü Münih Fuarı'nda işte bu cümlelerle tanıttı ve şüphesiz stantta yer alan bir Lamborghini araba ile fuarın en ilgi çeken ürünlerinden biri oldu

 

 

Orijinal SL-1200 Direct Drive modellerinin piyasaya sürülmesinden bu yana Technics bir tasarım klasiği haline gelen bu sağlam modellerden 3,5 milyondan adetten fazla satış rakamına ulaşarak bir rekora imza attı. Tamamen farklı pazarlardan gelmelerine rağmen, yaklaşık 60 yıllık geçmişlerine bakıldığında hem Lamborghini hem de Technics, teknoloji ve inovasyona yaklaşımları açısından birçok ortak noktaya sahip olduklarına inanıyor. SL-1200M7B, SL-1200MK7/SL-1210MK7 modellerini temel alsa da tasarımı Lamborghini'nin ikonik Y şeklinden etkilenmiş. Pikapta kullanılan üç renk, üç ikonik Lamborghini renginden ilham alıyor: Arancio Apodis, Verde Shock ve Giallo Athon.

 

 

Technics’in efsane SL-1200MK7/SL-1210MK7 DJ modellerine dayanan bu özel üretimde İtalyan Lamborghini’nin tasarımını her katmanda görmek mümkün. Sadece gövde üzerindeki zarif desen ve dokunuşlar değil, aynı zamanda cihazın kalbi olan motor tasarımında da Lamborghini’den ilham alınmış. SL-1200M7B, gürültü içermeyen güçlü bir torka sahip, kararlı dönüşüyle çekirdeksiz doğrudan tahrikli bir motor yapısında tasarlanmış. Pikabın son derece hassas kolu sayesinde iğne plâğın yivlerine tam olarak temas ederek sinyali doğru şekilde iletecek gerçek bir mühendislik çalışması gerçekleştirilmiş.

 

Technics’in efsane SL-1200MK7/SL-1210MK7 DJ modellerine dayanan bu özel üretimde İtalyan Lamborghini’nin tasarımını her katmanda görmek mümkün. Sadece gövde üzerindeki zarif desen ve dokunuşlar değil, aynı zamanda cihazın kalbi olan motor tasarımında da Lamborghini’den ilham alınmış. SL-1200M7B, gürültü içermeyen ve güçlü bir torka sahip, kararlı dönüşe ile çekirdeksiz bir doğrudan tahrikli motor yapısında tasarlanmış. Pikabın son derece hassas kolu sayesinde iğne plağın yivlerine tam olarak temas ederek sinyali doğru bir şekilde iletecek şekilde tam bir mühendislik çalışması gerçekleştirilmiş.

 

 

Plato, geliştirilmiş titreşim ve sönümleme performansına sahip iki katmanlı bir yapıdan oluşuyor. SL-1200M7B'nin rijit kabini, zorlu çalışma koşullarında kullanıldığında bile titreşimleri izole etmek için bir sönümleme izolatörüne sahip. Döner tablanın başlangıç torku ve durma hızı için de bir ayar konulmuş. Tüm 1200 ve 1210 serisinde olduğu gibi ters çalma işlevi, döner tablayı DJ kullanımı için ideal hale getiriyor. Plato devir ışığı her zamanki gibi yüksek parlaklık seviyelerine sahip uzun ömürlü bir LED ile desteklenmiş.

 

 

Technics SL-1200M7B'yi satın alan kullanıcılarına, proje için özel olarak kaydedilmiş V12 Lamborghini'nin güçlü motorunu ve sürüş seslerini içeren özel bir plâk hediye ediyor. Plâk aynı zamanda Lamborghini'nin son modeli Revuelto'dan bir lastik görüntüsü içeren resimli plâk (Picture Disc) özelliğinde.

 

 

Technics’in Münih’te yaptığı bu görkemli lansmanda, SL-1200M7B modelinin Temmuz 2024'te teslim edilmeye başlayacağını duyurduğunu da belirtelim.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 30 Haziran 2024, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.