Türk cazcıları harıl harıl kayıtta...

(Bu yazıya ait okunma rakamları 14 Şubat 2011 tarihinden sonrasına aittir.)


Herkese merhaba,

Bu hafta, yeni sezonun başlarında kayıtlarını tamamladıklarını duyduğumuz, önümüzdeki günlerde vitrine çıkacak olan, çalışmalarını merakla beklediğimiz sanatçıları, müzisyenleri derli toplu görebilmek amacıyla sizler için derledim. Ortaya aşağıda okuyacağınız gibi bir liste çıktı. Heyecan veren bu listeyi sizlerle paylaşıyorum;

Piyanist Baki Duyarlar’ın kayıt çalışmasında; Şenova Ülker trompette, Serhan Erkol alto saksofonda, Engin Recepoğulları tenor saksofonda, Baki Duyarlar piyanoda, Ahmet Türkmenoğlu basta ve Ediz Hafızoğlu davulda yer alıyor.

Saksofoncu Serdar Barçın’ın kayıt çalışmasında; Çağrı Sertel keyboardda, Kağan Yıldız basta, Ediz Hafızoğlu davulda ve konuk müzisyenler olarak da Engin Recepoğulları tenor saksofonda, Önder Focan gitarda yer alıyor.

Evlenerek Türkiye’ye yerleşen piyanist Jef Giansily’ın kayıt çalışmasında; Kağan Yıldız basta, Ferit Odman davulda ve konuk müzisyenler olarak da Sibel Köse vokalde, Sarp Maden gitarda, Engin Recepoğulları tenor saksofonda yer alıyor.

Piyanist Çağrı Sertel’in kayıtlarında; Kağan Yıldız basta, Ediz Hafızoğlu davulda ve bu çalışmada konuk müzisyen olarak da Sarp Maden gitarda, İmer Demirer trompette ve Levent Altındağ ise tenor saksofonda yer alıyorlar.

Trompetçi İmer Demirer albümünün kayıtlarını bitirdi, çok yakında raflarda yerini alacak, kayıtlarında ise; Matt Hall basta, Serkan Özyılmaz piyano ve keyboardda, Cem Aksel davulda kendisine eşlik etti.

Gitarist Sarp Maden ise kendi bestelerinden oluşan albümünün kayıtlarını tamamladı. Albümde İmer Demirer ve Adnan Karaduman da yer alıyor. Sürpriz isim ise bir parçada vokali ile Şevval Sam’ın katılımı oldu.

Bascı Alper Yılmaz önümüzdeki aylarda yeni albümü “Over the Clouds”u çıkarmaya hazırlanıyor. Brooklyn’de kaydedilen ve Yılmaz’ın orijinal bestelerinden oluşan albümde alto saksofonda David Binney, gitar ve efektlerde Nir Felder, bas ve efektlerde Alper Yılmaz, davul ve perküsyonda ise Volkan Öktem ve Bodek Janke yer alıyor. Yılmaz’ın kendi plak şirketi Kayique Records’dan yayınlanacak olan mix aşamasındaki albümü 2009 yılı sonunda raflarda olacak.

Bütün bu çalışmaların bir an önce piyasada olmasını umuyor, sizlerden de kopyalamamaya bile değmeyecek makul fiyatlarda satılacak olan bu albümleri alarak desteklemenizi rica ediyoruz.

Zuhal Focan
focan@nardisjazz.com

Cazkolik.com

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Zuhal Focan

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • NERMİN ŞENCAN
    01 Şubat 2012 Çarşamba 01:53

    sayfanızı takipteyim herzaman.istanbuldayken de arada dinlemeye kaçıyordum..biz de eskişehirde bir mekan açtık..caz ve blues müzikler eşliğinde..eskişehire yolunuz düşerse bekleriz..prison bar....

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.