Türkiye`de ilk kez `Kişiye Özel Caz Eğitimi` başlıyor. Levent`te hayata geçen 37 Sanat Merkezi`nde ülkemizde artık her öğrencinin kendini özel olarak geliştirebileceği üst seviyede caz eğitimleri verilecek.

Türkiye`de ilk kez `Kişiye Özel Caz Eğitimi` başlıyor. Levent`te hayata geçen 37 Sanat Merkezi`nde ülkemizde artık her öğrencinin kendini özel olarak geliştirebileceği üst seviyede caz eğitimleri verilecek.

Yıllardır caz eğitimi konusunda haklı olarak ettiğimiz şikayetle karışık dualar yerini bulmaya başlıyor galiba. Bu açıdan okuyacağınız haber gerçekten çok önemli. Biz, Cazkolik olarak inanıyoruz ki henüz öğrenme çağında olan genç nesiller arasında caz eğitimi artmaya ve gelenekselleşmeye başlarsa çok sayıda dünyaca üne sahip genç müzisyenimiz olacak ve yeni soundlar, yeni müzikler dinleyebileceğiz ama bunun için önce iyi bir eğitime, ustaların soluklarını hissetmeye, feyz almaya gerek var. Devlet okulları konusunda hala çok gerilerdeyiz ama son yıllarda özel kurumlardan bu açığı kapatacak yeni, müjdeli haberler geliyor.

37 Sanat Merkezi kişiye özgü caz eğitimi konseptini Türkiye`de ilk kez uygulamaya başlıyor...

Şişli, Levent`te "37" ismiyle 7 yıldır faaliyet gösteren sanat merkezi `kişiye özgü caz eğitimi` konseptinde Türkiye`de bir ilki başlattı. 37 Sanat Merkezi`nde caza özgü armoni, solfej, ensemble, enstrüman ve vokal eğitimleri bütünsel olarak ve bir koordinasyon içerisinde ve her biri uluslararası caz eğitimi almış ünlü ve tecrübeli eğitmenler tarafından sağlanıyor ve böylece her öğrenci kendini özel olarak geliştirme imkanı bulabilirken aynı zamanda üst seviyede konsantre bir caz eğitimine kavuşmaktadır.

37 Sanat Merkezi`nde nasıl bir eğitim veriliyor...

37 Sanat Merkezi`nde farklı müzikal birikim ve deneyimlerden gelen öğrenciler için, armoni ve çalgı dersleri özel; kulak eğitimi dersleri ise en fazla 5 kişilik gruplarla, yepyeni bir metot ile yapılıyor. Her öğrenci için, kendi seviyesine özel ders programları ve ortak katılımda bulunacağı dersler oluşturulmaktadır. Kısıtlı bir dinleyici için oluşturulan okul konserlerinin gerçek hayattan son derece izole olduğu gerçeğinden hareketle, belirli bir olgunluk düzeyine erişen öğrencileri İstanbul’ da canlı müziğin önemli mekanlarıyla buluşturmak üzere bu mekanlarla anlaşmalar gerçekleştirilmiştir.

Dersler dışında düzenli olarak her seviyede atölye çalışmaları düzenlenerek öğrencilerin günümüz müziğinin önemli isimleriyle bilgi paylaşımında bulunmasını sağlıyor. 37 Sanat Merkezi bünyesindeki öğretmenler ile düzenlenen seminerlerde, caz tarihi sabit programı dışında, çağdaş müziğin kapsadığı konular da tartışılıyor. Atölye ve seminer çalışmaları tüm öğrenciler için ücretsiz ve programın bir parçası olması sebebiyle katılım zorunludur. 37 Sanat Merkezi` nin her sınıfında piyano mevcut ve çalışmak için yer ihtiyacı olan öğrencilere tahsis ediliyor. 7 yıldan bu yana çeşitli sanat branşlarında başarıyla eğitim veren, 37 Sanat Merkezi` nde öğrenci gruplarının prova yapabilmesi için, amfilerden davul setlerine kadar tam teçhizatlı ve sesten izole edilmiş, "özel oda", haftanın 7 günü, gece 12’ye kadar açık bulundurulmaktadır.

Akademik kurul toplantılarında, her öğrencinin durumu ve ilerlemeleri görüşülüp, değerlendirilmekte ve takip edilmekte olan programın verimliliği denetlenmekte, gerektiğinde revize edilme imkanı imkanı oluşturulmaktadır.

37 Sanat Merkezi ile nasıl iletişim kurabilirsiniz?

Web sitesini ziyaret etmek için; http://www.37sanatmerkezi.com/tr/

Elektronik posta atmak için: info@37sanatmerkezi.com

Merkezin adresi: Sümbül sokak, No: 37, Levent, Şişli, İstanbul.

Telefon numaraları: 0 212 278 0190 - 278 0195, Mobil: 0 537 864 3764

Cazkolik.com / 04 Mart 2013, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.