Üstün özellikleriyle dünya markasının yeni kulaklıkları Türkiye'de

Üstün özellikleriyle dünya markasının yeni kulaklıkları Türkiye'de

 

Nothing Ear (2), ses sertifikası ve yüksek çözünürlüğüyle pürüzsüz ses vaad ediyor

 

 

Kullanıcılarına gerçek ses deneyimi için yüksek çözünürlükte daha iyi ve daha net sesler sunan Nothing Ear (2) Türkiye’de satışa çıktı.

 

 

Tüm dünyada ürün tasarımlarıyla dikkat çeken Londra merkezli global teknoloji markası Nothing, ikonik şeffaf tasarımını seçkin mühendislik ve daha ileri seviye kişiselleştirmeyle buluşturan kablosuz kulaklık modeli Ear (2)'yi piyasaya sürdü.

 

Ear (2), Hi-Res Audio sertifikası ve LHDC 5.0 teknolojisiyle otantik bir ses deneyimi sunuyor.

 

Kullanıcıların Nothing X uygulaması aracılığıyla Kişisel Ses Profillerini oluşturabileceği kulaklık, optimum ses kalitesi için ekolayzır ayarlarını gerçek zamanlı olarak yapabilme imkanı sunuyor. Güçlü baslar ve kristal netliğinde tizler için 11,6 mm'lik özel bir sürücüye sahip olan Ear (2), yeni çift odacıklı tasarımıyla daha yumuşak hava akışı sunarak genel ses kalitesini artırıyor.

 

Ear (2) ayrıca kolay cihaz değiştirme için Çift Bağlantı, geliştirilmiş rüzgâr engelleyen ve kalabalık ortamlardan etkilenmeyen Clear Voice Teknolojisi ve kullanıcının kulak kanalının benzersiz şekline uyum sağlayan Kişiselleştirilmiş Aktif Gürültü Engelleme özellikleri sunuyor.

 

 

 

Gerçek Otantik Ses

 

 

Ear (2) kullanıcısını adeta kayıt stüdyosuna götüren, etkileyici bir ses deneyimi sunmak için Yüksek Çözünürlüklü Ses sertifikasına sahip. LHDC 5.0 Codec teknolojisi ise en ince ses ayrıntılarının bile endüstri lideri bir standartta sunulmasını sağlıyor, 24 bit/192 kHz'e kadar frekansları da 1 Mbps'ye kadar hızlarda iletiyor.

 

Özel diyaframlı 11,6 mm dinamik sürücüye ile gelişmiş akustik performansa sağlayan kulaklık, daha zengin yüksek frekanslar ve daha derin, daha yumuşak bas deneyimi sunuyor. Ayrıca benzersiz çift odacıklı tasarım, daha yumuşak hava akışı ve daha da net sesler için daha geniş bir alan yaratıyor.

 

 

Çift Bağlantı

 

 

Çift Bağlantı özelliği ile aynı anda iki cihaza bağlanılmasına imkân veren Ear (2), bu sayede kullanıcılarının müzik çalma veya çağrı alma arasında sorunsuzca geçiş yapmasına olanak tanıyor. Örneğin bir kullanıcı dizüstü bilgisayarlarında müzik dinlerken telefonuna bir çağrı gelirse, Ear (2) otomatik olarak gelen çağrı konusunda kullanıcıyı uyarıyor. Kulaklığın kontrolünü kullanarak aramayı kolayca cevaplayabiliyor ve arama bittiğinde kulaklık otomatik olarak dizüstü bilgisayardan müzik çalmaya devam ediyor.

 

 

 

Kişisel Ses Profili

 

 

Ear (2), kullanıcıların işitme profillerine dayanarak Kişisel Ses Profili oluşturmalarına olanak tanıyor. Bir işitme testi yaptıktan sonra Nothing X uygulaması, Ear (2) ekolayzır seviyelerini gerçek zamanlı olarak kullanıcının işitme duyusuna uyacak şekilde ayarlıyor ve kullanıcıya optimum dinleme deneyimi sunulmasını sağlıyor.

 

 

Net Ses Teknolojisi

 

 

Clear Voice Teknolojisi ile en net konuşma imkânı sunan Ear (2), her kulaklıkta bulunan üç yüksek çözünürlüklü mikrofon ve 20 milyondan fazla ses örneğini filtreleyebilen yapay zekâ gürültü azaltma algoritması ile arka plan gürültüsünü ortadan kaldırıyor ve arama sırasında kullanıcının sesini gerçek zamanlı olarak iyileştiriyor.

 

 

 

Aktif Gürültü Engelleme

 

 

Ear (2), Nothing'in şimdiye kadarki en iyi gürültü engelleme teknolojisi ile tasarlandı ve 40 desibele kadar gürültü azaltma sağlıyor. Kullanıcının kulak kanalının tam şekline göre uyarlanmış Kişiselleştirilmiş Aktif Gürültü Engelleme ve gürültü azaltma seviyesini gerçek zamanlı olarak ortamınıza göre otomatik olarak ayarlayan Adaptif Mod ile optimum gürültü engelleme deneyimi sağlıyor.

 

 

 

Geliştirilmiş Performans

 

 

Ear (2), kulaklık kutusunun tam şarj edilmesinden sonra 36 saate kadar müzik çalabiliyor (ANC ile kapalı) ve hızlı şarj teknolojisi sayesinde 10 dakikalık bir şarjla 8 saate kadar çalışabiliyor. Ear (2) ayrıca kablosuz şarj özelliği ile Nothing Phone (1) gibi uyumlu cihazlarda ters şarj desteği sağlıyor.

 

IP54 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olan kulaklığın şarj kutusu ise daha rahat bir kullanım için IP55 sertifikası ile geliyor. Şarkı atlama, mod değişimi ve ses seviyesi ayarlama gibi kontroller sunan kulaklığın bu kontrol yapısı Google Play Store ve App Store'dan indirilebilen Nothing X uygulaması üzerinden değiştirilebiliyor.

 

 

 

Hızlı Bağlantı

 

 

Ear (2) Android cihazlarda Google Fast Pair teknolojisini ve Windows cihazlarda Microsoft Swift Pair teknolojisini destekliyor. Bir kez Oyun Modunda Nothing Phone modellerine bağlandığında, kulaklıklar daha iyi oyun deneyimi için otomatik olarak bir saatliğine Düşük Gecikme Modunu aktifleştiriyor. Nothing Phone kullanmayan kullanıcılar için, Düşük Gecikme Modunu manuel olarak Nothing X uygulamasından açılabiliyor.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 11 Ekim 2023, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.