Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Bilmem Neredeyim” yayında

Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Bilmem Neredeyim” yayında

2020 yılından bu yana indie pop severlerin radarına giren Vincent Baykal Ada yeni akustik şarkısı “Bilmem Neredeyim”i dijital platformlardan Garaj Müzik etiketiyle bugün yayınladı.

 

Vincent Baykal Ada’nın 2023 yılında dinleyicilerle buluşturacağı kayıtların ilki olan “Bilmem Neredeyim”in söz, müzik ve düzenlemesi bundan önce yayınlanan pek çok şarkıda olduğu gibi müzisyenin kendisine Ada'ya aitken, şarkının masteringi Haktan İlhan tarafından yapıldı.

 

 

Su gibi geçer zaman köprülerden, çizgilerden

 

 

Akustik gitar ve altlardan yayılan yaylılarla harmanlanan melodik şarkı Ada'nın kendine özgü yalın vokalinin eşlik ettiği duygusal sözleriyle arafta kalmışlığın, eskiye tutunuşun hikâyesini anlatıyor. Sanatçının yeni EP üçlemesinin diğer kayıtları gelecek aylarda yine Garaj Müzik etiketi üzerinden dijital platformlarda yerini alacak.

 

 

Yılın ilk konseri Karga’da

 

 

Vincent Baykal Ada, günümüz insanının farklı duygularına dokunmak isteyen şarkılarıyla 6 Nisan Perşembe akşamı Kadıköy’ün köklü konser mekânı Karga’da dinleyicisiyle buluşacak. Konserde Ada’ya gitarda Haktan İlhan, basta Sezgin Kırılmaz, davulda Deniz Ünlü eşlik edecek.

 

Şarkı: Bilmem Neredeyim
Söz-Müzik-Düzenleme: Vincent Baykal Ada
Vokal-Gitar-Keys: Vincent Baykal Ada
Mastering: Haktan İlhan
Yapım: Garaj Müzik

 

 

Vincent Baykal Ada hakkında:

 

 

Müziğe, 2010 yılında Sapan grubuyla adım atan Vincent Baykal Ada, 2017’ye kadar bu grupla One Love Festival, Rock’n Coke gibi festivallerin yanısıra İstanbul’un önemli performans mekânlarında sahne aldı. Sapan grubu, Miller Music Factory 12’ yarışmasında birincilik, Babajim Be The Band yarışmasında ikincilik ödüllerine layık görülmüştü.

 

Grubun 2017 yılında dağılmasının ardından genç sanatçı Ada kariyerine solo olarak devam etmeye karar verdi ve 2020 yılı başında “Il Etait Une Fois” isimli Fransızca şarkısını yayınladı. Bağımsız çalışmalarına “Kids Again” ve “Your Name” adlı İngilizce şarkılarla devam eden Ada, 2020 Kasımında “Gölgeler” adlı ilk Türkçe şarkısını yayınladı. 2021 yılında müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan “Odamda”yı müzikseverlere sundu. Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan sanatçı, geçen sene “Biraz Umutlu ve Çok Karanlık Bu Öfke” isimli 3 şarkılık EP’sini çıkardı.

 

Vincent Baykal Ada, indie rock/indie pop türlerinde bestelere devam ediyor. Bu yıl başında Garaj Müzik’ten çıkan “Bilmem Neredeyim” adlı şarkıyla bir kez daha dinleyiciyle buluşan sanatçı, dingin vokali, melodik armonisiyle günümüz insanına dokunan hikâyeler üretmeye devam ediyor.

 

Cazkolik.com / 18 Mart 2023, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.