Manuk Ohanoğlu ile Minimo Nostalji Müzik Dükkanı

Manuk Ohanoğlu ile Minimo Nostalji Müzik Dükkanı

Müzik tarihi demek bir anlamda müziği satın aldığımız müzik mağazalarının tarihi demek. Eskiden, yani müziğin kasetler, CDler, plâklar halinde satıldığı günlerde bugün çoğu artık hayatta olmayan müzik mağazaları vardı. O mağazalarda rüya gibi zaman geçirir, plâkları, albümleri, posterleri, rafları seyretmeye doyamazdık, paramız yettiğinde bir koşu nicedir almaya heveslendiğimiz albümü alır binlerce kez dinlemekten bıkmazdık. O mağazaların sahipleri imrendiğimiz insanlardı, herbiri gözümüzde büyük müzik insanlarıydı, söylediklerine kulak kesilir, tavsiyelerini emir kabul ederdik. İnatla direnen birkaçı dışında artık kalmadı bu mağazalar. İnatla direnenlerden biri de Kadıköy-Moda`nın tam elli yıllık Minimo Nostalji Müzik mağazası ve sahibi Manuk Ohanoğlu. Bu hafta konuğumuz Manuk Bey`le hem güzel bir sohbetin içinde dolaşıyoruz hem müzik dinliyoruz. Tıpkı eski günlerdeki gibi.

 

Radyo Cazkolik / 03 Aralık 2015, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Nefis bir program olmuş. Manuk ağabimizi hatırlamak onu dinleyerek, bir 40 yıl öncesine gidip anılarımızı güzel müziklerinizle hatırladık. ne güzel siz de sahip çitiniz ve böylesi bir program yapmışsınız Leyla hanım. Tebrik ederim ve Kadıköy"ümüz adına teşekkür ederim. Programlarınızın takipçisiyim. sağlıcakla kalın.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Çok sevgili Leyla Diana Gücük, bu leziz program için gönülden teşekkür ederim. Kısa bir süre yaşamış olduğum Kadıköy"ü böyle anılarla ve o zamanın müzikleri eşliğinde dinlemek çok mutlu etti. İstanbul"a ilk yolum düştüğünde Manuk Bey ile tanışmaya gideceğim. Belki şehirlerarası alış verişin bir yolunu da buluruz. Sevgilerimle...

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.