BeBop TV kanalı yayına başlıyor

BeBop TV kanalı yayına başlıyor

Sabah gelen habere göre Madavor Medya Eylül ayında 3 farklı televizyon kanalından oluşan yeni bir yayın ağını hizmete alacağını duyurdu

 

 

"Eğlencede yeni bir çağa doğru çığır açan bir atılımı duyurmaktan heyecan duyuyoruz" başlığı atan kanal yönetimi The BeBop Channel Television Network'ün 12 Eylülde yayına başlayacağını bildirdi.

 

Modern video dergileri yayınladığını söyleyen Madavor Medya bu hizmetlerinin yanısıra Madavera, Expojur ve JazzTimes Television uygulamaları üzerinden hazırladıkları içerikleri masaüstü ve mobil cihaz uygulamaları ile Roku, Amazon Fire ve Apple TV gibi akıllı TV uygulamaları üzerinden yayınlayacağını paylaştı. Caz içeriklerinin ABD'nin ünlü JazzTimes dergisi editörleri tarafından hazırlanacağını anladığımız yeni caz kanalının nasıl bir çalışma olacağı merak ediliyor.

 

Madavor Medya üç yeni yayın türü için oldukça iddialı ve 'başka hiç bir yerde bulamayacağınız özel içeriklere hazır olun' beklentisi yaratıyor. Bu tür yeni medya uygulamaları üzerinden caz müziği temalı yayınlar daha önce de yapıldı ama genellikle kalıcı başarı sağlanamadı. Ünlü prodüktör Quincy Jones'un büyük iddialarla hazırladığı cazın Netflix'i denilen kanalı Qwest TV beklenen etkiyi yaratamamıştı. Daha önce ses getiren başka tecrübeler de yaşandı. Bu kez BeBop TV nasıl bir etki yaratır, başarılı ve kalıcı olur mu bekleyip göreceğiz.

 

Kanalın medya açıklamasını aşağıda okuyabilirsiniz:

 

BeBop TV kanalı, Helsinki'den Harlem'e, Tahran'dan Topeka'ya dünyanın dört yanından fikir alışverişinde bulunan, sanatsal sınırları zorlayan ve birbirleriyle etkileşime girerek sanatsal içeriklerin dağıtımında paydaş olarak kazanç sağlayan sanatçıların ve sanat patronlarının yer aldığı küresel bir kanaldır. Amacımız caz, tiyatro, dans ve film gibi yüksek sanatları bir kez daha popüler hale getirmek ve sanatçıların çalışmalarını yayın, çevrimiçi topluluk etkileşimleri ve yüz yüze festivaller aracılığıyla izleyicilerle doğrudan paylaşmalarına olanak tanımaktır.

 

BeBop tv kanalı, kölelik ve ayrımcılıktan doğan ve bir zamanlar Amerika'nın en popüler müziği olan, küçük caz kulüplerinde, kamu televizyonlarında ve televizyonlarda saklanan Amerika'nın tek gerçek orijinal sanat formu olan müzik türünü izleyen ünlü caz trombonisti Gregory Charles Royal'in buluşuydu. Royal, tiyatro ve dans dünyalarının benzer bir kader yaşadığına ve topluluğun gücüne inanarak, eşi, kâr amacı gütmeyen yönetici Sue Veres Royal ve deneyimli gazeteci ve DC etkinlik emprezaryosu Steve Clemons ile birlikte The BeBop Channel Corporation'ı kurdu.

 

Haberin detayları şimdilik bu kadar. Ayrıntılar ulaştıkça buradan paylaşırız.

 

Cazkolik.com / 24 Ağustos 2023, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.