Müzik dünyasının tecrübeli ismi Eylül Biçer ilk albümü "Byblos" ile orijinal bestelerini dinleyiciyle buluşturuyor

Müzik dünyasının tecrübeli ismi Eylül Biçer ilk albümü "Byblos" ile orijinal bestelerini dinleyiciyle buluşturuyor

Müzik dünyasının tecrübeli gitar sanatçısı ve besteci Eylül Biçer 15 yıllık aktif kariyerinin ilk stüdyo albümü "Byblos"u 27 Kasım Cuma günü yayınlayacak.

 

Albümden ilk parçayı 20 Kasımda dijital platformlarda dinlemeye sunan Biçer paylaştığı "Aslankara" isimli bestesiyle albüme dair merakı ve ilgiyi daha da artırdı.

 

"Aslankara"yı yaşanan bir kaybın müzikal ifadesi olarak tarif eden Biçer solo gitar performansıyla başladığı enstrümental bestede tuşlular ve davulların da devreye girmesiyle yas ve umudun peşisıra dillendirildiği bir müzikal ifadeye dönüşüyor. Eylül Biçer ilk şarkısını aşağıda izleyebileceğiniz bir kliple beraber duyurdu.

 

Eylül Biçer'in müziğinde caz, rock ve elektronik etkisi

 

Biçer'in müziği geleneksel caz tadında bir müzik sayılmaz. Daha özgün, kendine has ve eklektik yaklaşımlara açık bir müzik.

 

On özgün besteden oluşan "Byblos" albümünde piyano ve tuşlu çalgılarda Can Çankaya, davulda Berke Özgümüş yer almış. Format olarak bir caz triosu olarak yapılan kayıtar Simu Recods etiketiyle yayınlanacak.

 

Hayyam Stüdyolarında kaydedilen albümün miksi Emre Malikler, masteing çalışması Mike Nielsen, kapakta yer alan görsel çalışma ise Ebru Ceyla'a ait.

 

Albümün adı "Byblos" merak uyandıran, gizemli bir isim gibi duruyor. Bu isim, geçmişi 7 bin yıl öncesine uzanan Beyrut'un yakınlarında denize kıyısı olan, Beyrutluların Jbail dedikleri antik bir şehrin adı. Oldukça güzel turistik bir şehirdir. Kapaktaki çizimin sahibi Ebru Ceylan'ın deseni bu şehirle ilgili bir mitolojiye mi dayanıyor yoksa Biçer'in kişisel yaklaşımımı bilmiyoruz ama ilgi çektiği kesin.

 

Cazkolik.com / 26 Kasım 2020, Perşembe

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.