Kadıköy Belediyesi bu yaz parkları müzik sahnesine çeviriyor, Fenerbahçe, Kalamış ve Özgürlük Park`ında caz konserleri başlıyor.

Kadıköy Belediyesi bu yaz parkları müzik sahnesine çeviriyor, Fenerbahçe, Kalamış ve Özgürlük Park`ında caz konserleri başlıyor.

İstanbul`un müziğe ve (bizim için özelikle) caza sessiz kalmayan belediyelerinden biri olma işlevini Kadıköy Belediyesi bu yaz nihayet hatırlamış görünüyor. Günlük etkinlikler sayfamızda son on günü kontrol ederseniz hafta sonlarının nasıl şenlikle geçtiğine şahit olacaksınız. Bu yaz niye böyle oldu bilmiyoruz, aslında olması gereken yıllardır böyle olmasıydı. Moda ve Bağdat Caddesi gibi iki büyük fenomen semti olan Kadıköy`ün caz festivali bile yapıyor olması lazımdı...

Şimdiye kadar niye olmaması ayrı, ama şimdi olanı alkışlamak ayrı... Bizim şimdi bunu yapmamız, yetkilileri tebrik etmemiz lazım.

Kadıköy parklarında caz çalacak...

Kadıköy Belediyesi yaz konserlerine bu yıl yeni bir halka ekleyerek, açık havada caz konserleri başlatıyor. Ünlü caz sanatçılarımızın katılacağı konserler Kalamış Parkı, Fenerbahçe Parkı ve Özgürlük Parkı’nda İstanbullulara keyifli dakikalar yaşatacak.

Kadıköy`de sıcak yaz akşamları “serin caz rüzgarları” estirecek konserlerin ilki 6 Temmuz Cumartesi akşamı Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti olarak anılan tanınmış sanatçımız Nilüfer Verdi ile başlayacak. Özellikle ABD ve Kanada`da tanınan ünlü sanatçı Nilüfer Verdi, bu kez Kadıköy`de adından söz ettirecek. Nilüfer Verdi Trio ve Ferhat Öz’ün vokalist olarak sahne alacağı konser Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleşecek.

Caz dünyasının sevilen kadın vokalist, yeni abümüyle önemli bir çıkış yapan Dilek Sert Erdoğan ve Genco Arı Quartet ise, 13 Temmuz Cumartesi gecesi Özgürlük Parkı’nda sahne alacak. Tiyatrodaki ününü caza taşıyan ve bu alanda da adından söz ettiren Taylan Erler ise İstanbul Jazz Band ile 20 Temmuz da Kalamış Parkı’nda, 3 Ağustos gecesi Fenerbahçe Parkında, 10 Ağustos da ise Özgürlük Parkı’nda cazseverlerle buluşacak. Taylan Erler İstanbul Jazz Band, Blues, Raptime, Dixiland, New Orleans tarzları yanında sevilen kendi caz parçalarını da seslendirecek. Caz konserlerinin sonuncusu ise 17 Ağustos cumartesi gecesi Ayşe Tütüncü Quartet ile Kalamış Parkı’nda gerçekleşecek.

Saat 21.30 da başlayacak olan konserlere giriş ücretsizdir.

Haydi, herkes parkta caz dinlemeye!

Cazkolik.com / 06 Temmuz 2013, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.