Sibel Köse "Just Friends"

Sibel Köse "Just Friends"

Sibel Köse uzun yıllardır gidip geldiği Polonya’da kaydettiği “canlı” kaydı piyasaya çıktı. Şimdilik burada değil ama Türkiye dışında bir yerlerde rastlarsanız hemen alın derim.

Neden Polonya derseniz, ilk kez workshoplar için gidip geldiğini, sonraları da bu çalışmalara eğitimci olarak katıldığını ve zaman zaman da büyük sahnelerinde doyumsuz konserler verdiğini aslında pek kimseler bilmez.

Sibel Köse geçen yıl İstanbul Caz Festivali çerçevesinde unutulmaz Nina Simon anısına Dee Dee Bridgewater, Stacey Kent, Raul Midon’lu konserinden hemen sonra gittiği, uçaktan iner inmez sahne aldığı konserin canlı kaydını Polonya’nın önde gelen müzisyenleri Bogdon Hotownia (piyano), Bronek Suchanek (bas), Kazimierz Jonkisz (davul) ile yapmış.

Albümde 8 parça var. "That Old Feeling", "Tis’ Autumn", "Indian Summer", "Just Friends", "Reminiscence", "If You Never Come To Me", "For All We Know", "I’ve Got The World On A String".

Albümü bulma şansınız olursa siz de göreceksiniz ki en güzel Sibel Köse performanslarından biri olmuş. Scat-soloları inanılmaz. Dinleyici ise pek çok müzisyenin istediği türden, çoğu Katowice Music Academy’deki workshop katılımcısı. İyi ki basılmış, kaydedilmiş, herkesin ellerine sağlık.

Albümü dinlemek, edinmek isterseniz Sibel’e bir sorun derim belki bir yerlerde olabilir ya da gönderebilir; sibelkose2003@yahoo.com

Sevgilerimle…

Zuhal Focan


focan@nardisjazz.com

Cazkolik.com

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Zuhal Focan

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.