Arkadaşımız Turgay Yalçın 28 Eylül Pazar Radyo ODTÜ`de "Sesler Denizi" programına başlıyor.

Arkadaşımız Turgay Yalçın 28 Eylül Pazar Radyo ODTÜ`de "Sesler Denizi" programına başlıyor.

Turgay Yalçın`ın hazırlayıp sunduğu "Sesler Denizi" 28 Eylül Pazar akşamı saat 22:00`de Radyo ODTÜ`de yayına başlıyor...

Nerdeyse caz tarihi kadar eskidir caz üzerine binbir özen ve heyecanla hazırlanıp sunulan radyo programları... Nesiller ve teknoloji tümüyle değişti ama Türkiye`de önemli bir büyük gelenek olan caz radyo programcılığı kimi radyolar ve radyocular tarafından özveriyle sürdürülüyor.

* * *

Özenli yayıncılığı ve programlarıyla ilgiyle dinlenen Radyo ODTÜ yayın akışında caz müziğine verdiği önemle cazseverler için çölde vaha değerine sahip. Cazkolik`te yazdığı yazılar ve albüm değerlendirmeleriyle severek okuduğumuz dostumuz sevgili Turgay Yalçın bir müddet yaz arası verdiği "Sesler Denizi" isimli programına 28 Eylül Pazar gecesinden itibaren yeniden başlıyor.

* * *

Yeni sezon başlangıcını 24. Akbank Caz Festivali öncesine denk getiren sevgili Yalçın yarın akşam saat 22:00`de yayınlanacak ilk programında festival kapsamında izleyeceğimiz Dave Holland ve Kenny Barron ikilisinin son albümü "The Art of Conversation" ile piyanist Misha Tsiganov`un son albümü "The Artistry of the Standard"dan parçalara ve sanatçılarla ilgili yorumlara yer verecek.

* * *

Yeni hafta öncesi genellikle evde dinlenilerek geçirilen Pazar geceleri artık saat 22:00`de size bir saat boyunca cazın en güzel müziklerini dinletip yorumlayacak "Sesler Denizi"ni radyodan ya da bu linke tıklayarak dinlemeyi unutmayın; http://www.radyoodtu.com.tr/

Cazkolik.com / 27 Eylül 2014, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.